با سلام
اميدوارم باز هم من رو به خاطر وقفه ای که در به روز کردن وبلاگ داشتم ببخشيد.
حتماًاطلاع داريد که پنجم تا هفتم اسفند ماه ، سيزدهمين کنگره ی دامپزشکی در مرکز همايش های رازی بر گزار شد که به زودی تعدادی از عکس های کنگره را در وبلاگم قرار خواهم داد.
در طی اين جند روز کنگره ، نظرسنجی در رابطه با مشکلات رشته ی دامپزشکی تهيه کردم که با کمک تعدادی از دوستان بين دامپزشکان پخش کرديم که در حال حاضر ديد خوبی نسبت به مشکلاتی که دامپزشکان ديگر در زمينه ی کاری دارند،پيدا کردم.
در ضمن از مدير کل محترم سازمان دامپزشکی استان هرمزگان،جناب آقای دکتر ايازی هم که لطف کردند و در زمينه ی ارسال خبر با من همکاری کردند،کمال تشکر و قدردانی را دارم.
در اينجا بر خود لازم می دانم که از تمامی دوستانی که به من لطف کردند و در وبلاگ پيام گذاشتند،تشکر کنم.
و اما نظر تعدادی از دوستان:

        يادداشتهای دانشجويی

        دامپزشکی با وجود اينکه رکن اصلی بهداشت واقتصاد کشور هستش ولی اصلا شناخته شده نيست! که اين به خود ما بر ميگرده.
     تورج

      تبليغ ما بايد تو چه قشری انجام بشه؟‌اين مسئله اصليه. عمدتا کسانی که وب ما رو می بينن آشنايی مختصر و کافی دارن. از يه فاز ديگه بايد به اين امر پرداخت.

       طوبی

      رسانه های گروهی نقش مهمی در گسترش رشته دامپزشکی دارن. من اميدوارم که صدا و سيما بيشتر از گذشته اين رشته مهم رو به مردم بشناسونه.و خوب ما دانشجويان اين رشته هم نقش مهمی در رفع مشکلات رشتمون داريم.

       مهداد

      والا روزی که از اينترنت نتیجه ی دانشگاه رو گرفتم بابام پرسيد از کدوم رشته   ها قبول شدی؟ گفتم از دام و بيو شيمی . گفت از دندان قبول نشدی؟! گفتم نه ولی اگه پزشکی رو ميزدم قبول ميشدم. بابامم نه تبريکی گفت نه چيزی. رفت!! منم ۲-۳ روز ناراحت بودم۰ نه به خاطر رشتم۰ به خاطر رفتار بابام. ولی بعدنا که از ملت دامپزشک نظرخواهی کرده بود ديده بود نه! اين رشته اون قدرها هم بد نيست! مهم تبليغاته و سطح ديد مردم ------------------------------------

          ندا

       به نظر من افراد تحصيل کرده ارزش رشته ما رو ميدونن بقيه هم کم کم متوجه ميشن.

          سيامک

سلام تا زمانی که خود ما به همديگر و به رشته مان ارزش قايل نشيم مردم به رشته مان ارزش قايل نميشن پس بيياييد دست در دست هم دهيم تا رشته ما در جايی قرار گيرد که حقش است.من کوچکتر از اونم که نظر بدم ولی ميخام اينو بگم بايد خو دمون به همديگر ارزش قايل شيم و تو اشتباهاتمون به هم نخنديم بلکه همديگر و ياری کنيم.

    آرش

وقتی استاد جراحی عمل لاپاراتومی رو بدون بی حسی عمل کنه با تروکارد حلقه گذاری بينی کنه من دامپزشک از رشتم متنفر ميشم چه برسه به بقيه.

   محمد علی

من يک دانشجوی دامپزشکی هستم در کانادا.من تصور می کنم تا وقتی که رابطه ی دامپزشک با دامپرور در ايران تصحيح نشه و هر کدام در کار همديگر دخالت کنند وضع دامپزشکی ما در ايران همين هست که بود.

     کامليا

...وقتی که خودمون از رشته خودمون اطلاعات کافی نداشته بشيم چطور ميتونيم اونو به مردم معرفی کنيم؟وقتی از يه استاد سوالی ميکنم و جوابی نميده و ميگه طولانيه.....؟رفرنسا هم که کافی نيست....

    سياوش آذر آباد

   من دانشجوی پزشکی هستم ولی از اونجائی که با مشکلات شما دامپزشک ها اشنا هستم می دونم که مشکل اصلی شما عدم اطلاع کافی جامعه از رشته ی شماست و اينکه متاسفانه در بين افکار عمومی اونقدر که بايد برای رشته ی شما ارزش قائل نيستند من يک پيشنهاد می کنم از سيستم های اطلاع رسانی عمومی برای بالا بردن افکار عمومی استفاده کنيد و تا رسیدن به هدفتون به این کار ادامه بدین و خسته نشين.

  طبق نظرات گفته شده،موضوع بحث اين هفته را اينگونه انتخاب می کنم:

     چگونه ديد عموم مردم را نسبت به اين رشته عوض کنيم؟ 

                                                                                    با تشکر

/ 0 نظر / 10 بازدید